MOTOROLKI

Motorolki

Motorolki to rolki z umieszczonym wewnątrz silnikiem jedno lub trójfazowym to jedna z typowych form napędu przenośników taśmowych oraz rolkowych stosowanych w zakładach przemysłowych i nie tylko. Z tego typu rozwiązaniem spotykamy się każdego dnia np. robiąc zakupy w markecie lub większym osiedlowym sklepie tak gdzie towar przesuwany jest na taśmie. Napęd w boksie kasowym odbywa się za pomocą elektro – rolki umieszczonej w urządzeniu.

Niewątpliwą zaletą elektro-rolek jest mały rozmiar oraz bezproblemowa praca. Elektro rolki marki Rollex sprawdzają się w najtrudniejszych zastosowaniach. Sterownie elektrorolką odbywa się podobnie jak zwykłego silnika elektrycznego na przykład za pomocą falownika umieszczonego w szafie sterującej przenośnika.


KONTAKT Z NASZYM DORADCĄ 

Oddział Wrocław tel: 71 799 88 69

Oddział Poznań tel: 61 653 25 60

Rolka napędowa typ 840-50.

Motorolka 840 50

Jedna z najmniejszych średnic elektro – rolek, Możemy wykonać i dostarczyć rolkę z silnikiem wyposażona w powłokę z mieszanki gumowej. Rolka z płaszczem z elastycznego tworzywa sztucznego jest dedykowana do przeniesienia napędu na transporter taśmowy. Moc i charakterystykę rolki dopieramy do warunków pracy i przeznaczenia elektrobębnów.


RODZAJE OSI W MOTOROLKACH NAPĘDOWYCH ROLLEX SYSTEMS.

Rodzaj osi elektrorolki

Standardowo nasze elektrobębny wyposażamy w osie sześciokątne (heksagonalne) na sprężynie. Jest to jeden za najczęściej stosowanych rodzajów zakończeń osi w rolkach. Tego typu zakończenie osi elektrorolki łączy ze sobą dwie zasadnicze cech: łatwość montażu w urządzeniu oraz skuteczne mocowanie umożliwiające prace elektrobębna.


ELEKTROROLKA ROLLEX SYSTEM ŚREDNICA ø89 MM

Motorolka typ 850

Elektrorolko – elektro – bębny głównie są stosowane do napędu transporterów taśmowych przenoszących większe obciążenia lub w tych urządzeniach transportu bliskiego gdzie są stosowane elastyczne lub modułowe taśmy transportowe. Parametry takie jak moc silnika jego prędkość dobierana jest indywidualnie podobnie rzecz się ma z długościami roboczymi oraz do zabudowy oferowanych elektrobebnów marki Rollex Systems.


Elektrorolka ø 89 mm, z podwójnym kołem zębatym Rollex Systems.

motorolka typ 850 koło zębate

Elektro – rolka ø89 mm z podwójnym kołem zębatym są najczęściej stosowane do napędzania innych rolek pracujących w transporterach – podajnikach rolkowych. Rolki są składane na zamówienie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika tego typu komponentów maszyn. Elektrobębny marki Rollex Systems łatwo dają się sterować za pomocą falowników dowolnej marki lub falownikiem firmy Rollex.

Wszystkie produkty marki Rollex Systems objęte są programem „Gwarancja Najwyższej Jakości”.