ROLKI NA ŁUKI

rolki na lukiRolki stożkowe (rolki na łuki) są popularne w transporterach rolkowych, które pracują na łukach – zakrętach. Rolki stożkowe marki Rollex Systems mogą być wyposażone w pojedyncze, podwójne koło pod pasek zębaty, łańcuch rolkowy lub pasek poliuretanowy. Koła zębate mogą być umieszczone u dołu lub wierzchołka stożka rolki. Stożki – nakładki rolki stożkowej mogą być wykonane z tworzywa PCV, mieszanek gumowych, silikonowych lub poliuretanowych.

Zadaniem tego typu rolek jest łatwe przemieszczanie towarów transporterem rolkowym w taki sposób by transportowany produkt nie zmieniał odległości między bandami bocznymi przenośników.


ZAPYTAJ O OFERTĘ

Oddział Wrocław tel: 71 799 88 69

Oddział Poznań tel: 61 653 25 60

Rozmiary typowych średnic stożków montowanych na rolkach transportowych.


rolka stozkowa


 Rolka grawitacyjna stożkowa.

Rolka stożkowa grawitacyjna

Popularny model rolki stożkowej stosowanej na zakrętach transporterów grawitacyjnych pracujących na łukach. Rolki można wyposażyć w osie z gwintem wewnętrznym, gwintem zewnętrznym, osią na sprężynie, osią gładką lub frezowaną. Osie jak i łożyska mogą być standardowe lub nierdzewne.


Rolka transportowa z kapslem z podwójnym labiryntem zabezpieczającym łożysko.

Rolka stożkowa grawitacyjna

Popularny model rolki stożkowej stosowanej na zakrętach transporterów grawitacyjnych pracujących na łukach. Rolki można wyposażyć w osie z gwintem wewnętrznym, gwintem zewnętrznym, osią na sprężynie, osią gładką lub frezowaną. Osie jak i łożyska mogą być standardowe lub nierdzewne. Rolka przeznaczona do pracy w transportach używanych w miejscach gdzie występuje duże zapylenie – zabrudzenie.


Rolka napędowa napędzana elastycznym paskiem.

Rolka stożkowa z kołem na pas zębaty

Rolka przeznaczona do pracy na zakrętach w transporterach rolkowych napędzanych za pomocą elastycznych pasków zębatych.


Rolka stożkowa napędowa z pojedynczym kołem zębatym pod łańcuch rolkowy.

Rolka stożkowa z pojedynczym kołem zębatym

Rolka stożkowa używana i montowana w transporterach rolowych napędzanych za pomocą jednorzędowego – pojedynczego łańcucha rolkowego.


Rolka stożkowa napędowa z podwójnym kołem zębatym pod łańcuch rolkowym.

Rolka stożkowa napędowa z podwójnym kołem zębatym

Rolka transportowa stożkowa przeznaczona do montażu w podajnikach rolkowych pracujących na łukach w których napęd jest przenoszony z rolki na rolkę za pomocą łańcucha rolkowego.